Tento soutěžní nápad na Facebooku láká vaše zákazníky, aby fotili sami sebe, kteří reagují na vaše produkty / služby, nebo když jsou na jednom z vašich kamenných míst. Je to podobné jako číslo 1 v tom, že vytváří osobní doporučení / osvědčení pro vaši firmu, ale má velkou výhodu i nevýhodu:

Výhoda: Fotografie poskytuje přesvědčivý důkaz, že doporučujete společnost a její produkty, protože musíte buď zakoupit produkt / službu od společnosti, nebo jste navštívili jedno z jejích umístění.

Nevýhoda: Soutěžící již musel zakoupit váš produkt / službu nebo navštívit jedno z vašich míst, což je velká překážka vstupu.

Aby byl tento typ soutěže úspěšný, musíte na své Facebookové stránce již mít spoustu zákazníků a fanoušků. Proč? Pouze mírné procento vašich zákazníků uvidí nebo vstoupí do vaší soutěže. A aby mohli vstoupit, musí si udělat čas, aby vyfotili sami sebe a udělali něco velmi specifického. To opět sníží počet ochotných účastníků ve vaší soutěži.

Pro úspěšnou návratnost vaší investice (počet potenciálních zákazníků) z této soutěže bych tento soutěžní nápad doporučil, pouze pokud máte na své stránce na Facebooku alespoň 5 000 Líbí se. To vám poskytne dostatek příspěvků, aby soutěž byla poutavá a lákají lidi ke sdílení se svými přáteli, aby získali více hlasů než kterýkoli jiný příspěvek k vítězství.

Pokud máte méně než 5 000 lidí, na Facebooku se nelíbí! Doporučil bych použít nápad č. 1 v soutěži Facebook: Dostaneš spoustu příspěvků a doporučení produktů tím, že lidem bude mnohem snazší vstoupit.

Tento typ soutěže můžete spustit pomocí aplikace Facebook Contest, jako je aplikace Photoponest od Wishponda. Stejně jako u soutěže č. 1 můžete využít vestavěné hlasování o vstupech k určení vítěze. Účastníci budou nuceni sdílet co nejvíce se svými přáteli, aby získali nejvyšší počet hlasů.